Kedy objednávka bude hotová, kedy dostanem predmety s potlačou?

Po potvrdení záväznej objednávky a uhradení zálohovej faktúry Vám obchodník objedná tovar.

Ten prichádza z celej Európy, naši obchodní partneri majú svoje sklady najmä v Maďarsku, Poľsku, Česku, Nemecku a Portugalsku, vďaka tomu si môžete vybrať z viac ako 90 000 produktov. Väčšina predmetov príde od objednania k nám na sklad na druhý či tretí pracovný deň. Vybrané produkty môžu byť logisticky uložené na iných externých skladoch, preto sa doba dodania môže predĺžiť, o tom Vás však obchodník včas oboznámi.

Hneď ako prídu produkty k nám na sklad, skladník tovar nafotí, odošle fotografie obchodníkovi. Ten ich spolu s logom prepošle grafikovi, spracujeme náhľad a postúpime Vám ho na posúdenie. Potvrdení grafický náhľad, spolu s tovarom odošleme do tlače.

Predmety potláčame do 5 pracovných dní. Na dobu dodania však vplýva aj množstvo, počet farieb ktoré chcete potlačiť, technológia ktorou sa tlačí (v prípade niektorých technológií je nutné 24 hodinové sušenie, chemická predpríprava aby potlač na predmete vydržala a iné) alebo sezónnosť, napríklad od jesene do Vianoc, pred veľkými festivalmi (Pohoda), voľbami, veľkými eventami (Profesia days) a podobne. Vtedy sa doba dodania predlžuje. Ak to zhrnieme tovar s potlačou viete mať do 2 týždňov. V prípade potreby dodania predmetov s potlačou za kratší čas neváhajte kontaktovať niekoho z nášho obchodníckeho tímu, ak to bude možné postaráme sa o „zázrak“

Koľko ma to bude celé stáť?

Finálnu sumu ovplyvňuje viacero faktorov:

  • celkové množstvo produktov,
  • počet potláčaných farieb a 
  • technológia tlače (stanoví sa na základe farebnosti loga, finančných limitov, podmienke trvácnosti potlače). 

Nikdy sa to nedá stanoviť bez toho aby sme Vám nevytvorili nezáväznú cenovú kalkuláciu. Vašu predstavu odkominikujte s jedným z našich obchodných manažérov, ktorý Vám rád poradí, vysvetlí a odporúči vhodné predmety a potlač. 

Je to vhodné do umývačky riadu ?

Táto otázka je často kladená pri hrnčekov, šálkach, miskách, fľašiach či obedároch. Samozrejme existujú technológie, ktoré zaručia, že predmet môžete bez starosti umývať v umývačke riadu, musia byť však dosť odolné alebo sú na to špecifické technológie tlače určené.

Technológie a predmety určené do umývačky riadu:

  • Výpal – vysoko tepelný výpal sa realizuje v peci, predmety – väčšinou šálky, keramické misky musia byť odolné voči vysokej teplote do 1000 stupňov celzia. Po vypálení sa môžu opakovane umývať v umývačke riadu a potlač ostane na ich povrchu prakticky „navždy“

  • Sublimácia – konkrétne sublimačné šálky – vplyvom tepla sa otvoria póry, plyn sa dostane do pórov, klesaním teploty vytuhne, póry sa uzavrú a potlač ostane fixovaná. V prípade sublimačných šálok si treba vyžiadať také ktorú sú určené do umývačky riadu. Existujú tiež sublimačné kovové fľaše na bicykel či cvičenie, sublimačné šálky na kávu a iné predmety upravené touto chemickou úpravou. 

  • Gravírovanie – špeciálne hrnčeky, ktoré majú 2 vrstvy glazúry v 2 rôznych farbách. Podkladová v ľubovoľnom odtieni je prekrytá bielou, čiernou alebo inou farbou. Laserom sa odstráni časť povrchu do tvaru loga. Touto technológiou nie je možné tlačiť farbou, len odstrániť časť povrchu – rélief. Ten je  však trvácny. Okrem keramiky, je možné gravírovať sklo, niektoré druhy plastu, silikónu. Jeden z našich skúsených obchodníkov Vám aj v tomto prípade rád nájde riešenie

Môžem potláčaný textil prať na vyššom stupni ?

Častá otázka v prípade potlačeného textilu. Nie však len toho, ktorí Vám potlačíme my, tieto informácie sa Vám hodia aj pri praní Vašich obľúbených tričiek s potlačou.

V prípade potlače ako sieťotlač, transferová tlač, UV digitálna potlač textilu, flex potlač platí, že textil je možné prať na maximálne 30 stupňoch a vždy otočené na ruby. Na takto pranom potlačenom textile vydrží potlač cca 30 – 40 praní

Kedy môžem dostať zľavu ?

Každý sa poteší keď dostane zľavu a môže ušetriť na celom nákupe. Aj u nás poskytujeme svojím klientom zľavy.

Tá je samozrejme podmienená výškou celkovej objednávky. Radi uplatníme zľavu v prípade odberu väčšieho množstva tovaru. Na potlač nie je možné zľavu uplatniť, náklady na ňu sú nemenné a aj v prípade väčšieho odberu sa jej cena znižuje, ale ďalšia zľava sa na ňu uplatniť nedá. Preto ak chcete na svoj nákup lepšiu cenu, je potrebné nakúpiť väčšie množstvo. Aj u nás v Sketchi vieme, že všetko je len o vzájomnej a obojstranne výhodnej dohode, preto si vyberte jedného z našich obchodných manažérov a dohodnite si pre Vás výhodné podmienky a zľavy.

Poprípade si namiesto zľavy vyberte z darčekov alebo darčekových poukazov do nákupných centier. 

Ako sa tvorí cena potlače ?

Cenu potlače ovplyvňuje viacero faktorov.

V prvom rade je to počet farieb tlače. Čím väčší počet farieb – tým vyššia cena. V prípade gravírovania, UV potlače cena závisí od veľkosti potláčanej plochy. Každý predmet – materiál z ktorého je vyrobený má nejaké vlastnosti na základe ktorých určujeme druh potlače.

Od Vás potrebujeme vedieť aké logo chcete potlačiť, koľko farieb má potlač obsahovať, či použijeme cenovo dostupnejšiu technológiu tlače alebo trvácnejšiu. A počet kusov, čím je množstvo väčšie tým bude cena potlače nižšia. V rámci technológií potlače zabezpečujeme tampónová potlač, sieťotlač, transferovú potlač, UV digitál na predmety aj textil, gravírovanie s CO2 laserom, sublimáciu, výpal, tlač jedlými farbamivýšivku, razbu, ale aj špecifické technológie ako UV cirkulárna tlač na plastové fľaše, farebné gravírovanie a iné. 

Aká je minimálna výška nákupu ?

Minimálna výška nákupu produktov bez potlače je 100 eur bez DPH.

Sme spoločnosť orientovaná na veľkoobchodný predaj, maloobchodný predaj nerealizujeme. 

Ako realizujete potlač na predmety ?

Potlač sa realizuje v tlačiarenských dielňach na to určených. Technológie tlače sú rôzne, vyberáme ich na základe materiálu, z ktorého je predmet vyrobený a či má byť potlač cenovo dostupnejšia alebo trvácnejšia. Samotný proces jednotlivých technológií potlače máme podrobne vypísaný v našich blogoch. Stačí kliknúť na vybraný názov a presmerujeme Vás rovno na článok.

Ako si vybrať správny predmet?

Nakupovanie je radosť, ale nie vždy je jednoduché si vybrať. My to vieme, tým že máme v ponuke viac ako 90 000 tisíc druhov produktov je naozaj ťažké si vybrať ten správny predmet. Navyše ak si človek musí vybrať len na základe fotky – keď si predmet nemôže vopred ochytať, ohmatať, pozrieť kvalitu prevedenia, farbu a podobne. Našim obchodným manažérom prešlo rukami mnoho predmetov, poznajú ich, a preto Vám vedia poradiť. Určite je dobré stanoviť si budget alebo jednotkovú cenu na predmet s potlačou, aby sme Vám našli vhodné riešenie. Poprípade je možné objednať vzorku z konkrétneho predmetu aby ste si boli istý, že to čo ste si vybrali zodpovedá tomu, čo chcete.

Ako dlho trvá dodanie predmetu/ako zabezpečujete poslanie predmetov?

Tovar posielame zákazníkom kuriérskou spoločnosťou 123 kuriér, Packeta, menšie balíky spoločnosťou GLS. Ten je doručený  na druhý pracovný deň. Kuriér vždy pred doručením zavolá, preto je potrebné poskytnúť správne telefónne číslo na osobu, ktorá má tovar prevziať. 

Doručovanie v Bratislave: zabezpečujeme naším kuriérom, poprípade vybranou bratislavskou kuriérskou spoločnosťou. Po dohode s obchodníkom môže byť tovar doručený aj v rámci dňa. 

Môžete mi tovar poslať aj do zahraničia ?

Samozrejme. Balíky vieme odoslať kamkoľvek, len treba rátať s vyššou cenou dopravy. Tú ovplyvňuje váha balíkov, počet balíkov a konkrétne miesto doručenia – krajina. 

Môžem platiť na faktúru ?

Samozrejme. Po 3. nákupe. Každý nový zákazník hradí prvé tri objednávky na zálohovú faktúru. Od štvrtého nákupu je možné tovar posielať spolu s faktúrou a splatnosťou 10 dní. V prípade objednávok, ktoré sú nad vyššiu finančnú čiastku (napr. 500 € bez DPH ?), sa hradí vždy aspoň 50% zálohovou faktúrou, aj po 3. nákupe. Ďalšie obchodné podmienky si môžete individuálne dohodnúť so svojím obchodným manažérom.

Môžem za tovar platiť kartou ?

Áno, v prípade doručenia tovaru kuriérom na Vašu adresu, alebo keď si tovar prevezmete u nás v Bratislave na Ružomberskej 6, môžete tovar uhradiť aj kartou cez terminál. 

Pošlete mi vizualizáciu/náhľad na predmet?

Áno. Každý tovar na ktorý ste si objednali potlač, hneď ako príde k nám nafotíme. Grafik Vám potom pripraví náhľad v reálnej mierke 1:1 aby ste mali presnú predstavu o tom, ako bude predmet po potlači vyzerať. V náhľadoch uvádzame veľkosť potlače. Dôležité je aby ste svojmu obchodníkovi uviedli  konkrétne čísla Panthone farieb (vzorkovník solid coate) aby tlačiar potlačil presný odtieň farby. V prípade potreby sa obráťte na nášho grafika, ktorý Vám pomôže konkrétnu farbu určiť, aby bol na každom potláčanom predmete rovnaký odtieň farby.

Čo je logo v krivkách / vektoroch ?

Logo v krivkách / vektoroch jednoducho povedané je text / obrázok / grafika prekreslená v počítačovom programe, tvoria ho maličké body, ktoré sú pri zväčšovaní / zmenšovaní stále v dobrej kvalite. Navyše tlačiarenské stroje na tampónová potlač, gravír, či výšivku nedokážu načítať grafiku, ktorá nie je v krivkách / vektoroch. Stačí si logo priblížiť, a ak vidíte jednotlivé pixely „kocky“ tak logo nie je v krivkách, ak je to pekné čisté, tak logo v krivkách je.

Pre príklad a lepšie pochopenie pozrite nižšie detaila loga v krivkách a obyčajný obrázok.

 

     

                                 Logo, ktoré NIE JE v krivkách                                                                                                                 Logo v krivkách

Existuje však aj technológia, ktorá dokáže vytlačiť farebný obrázok na reklamný predmet/textil, ktorý nemusí byť v krivkách. Je to UV digitálna tlač. Tento typ tlačiarne a technológia potlače dokáže vytlačiť obyčajný obrázok. Aj tu však platí, že vždy je lepšie dodať grafiku v krivkách, bude to určite krajšie, čistejšie a lepšie !

V akých súboroch mám dodať logo ?

Logo v krivkách môžete poslať bud vo východiskových súboroch ai. (skratka Adobbe illustrator), psd. (skratka pre Photoshop), crd. (Corel driver), eps. alebo pdf. Pozor niektoré logá síce sú v súbore pdf., ale nie sú v krivkách, je to len preuložený jpg. alebo png. obrázok.

Súbory v jpg. alebo png. – v týchto sú najčastejšie uložené fotografie alebo obrázky. >

Mám logo z ktorého nám to už tlačili, prečo to neviete/nerobíte Vy ?

Môže to tak byť, väčšinou sa menej kvalitné grafiky dajú použiť v letákoch, vizitkách, bilboardoch, v rôznych propagačných papierových formách, poprípade na web stránkach. Ak sa na to človek pozrie detailnejšie, určite si menšiu kvalitu všimne. Preto je veľmi dôležité mať svoje logo a jeho náležitosti v krivkách/ vektoroch.

Nemám logo v krivkách/vektoroch, čo teraz ?

Častokrát logo v krivkách aj máte len o tom neviete. Keď máte firmu s webovou stránkou, vizitkami, nejakými letákmi, kde to logo pravdepodobne je, tak Vám ho ktosi kedysi vyrábal. Preto ako prvé skúste popremýšľať, kto Vám s tým v minulosti pomáhal a skúste ho vypýtať (logo v krivkách/vektoroch). Ak je to nejaký grafik určite bude vedieť, čo potrebujete a potrebný súbor zašle.

Ak nie tak Vám radi logo zvektorizujeme. Cenu si vyžiadajte u jedného z našich obchodných manažérov. Ten logo prepošle grafikovi, ktorý podľa náročnosti práce určí cenu. Samozrejme určí aj konkrétne čísla Panthone farieb. V prípade potreby vieme vypracovať aj celý logo manuál. Súbor informácií, kde je presne popísané použitie loga, možné farebné varianty, typy písma a ďalšie náležitosti, ktoré určuje, ako s logom, textom pracovať. Ak treba vieme logo aj vymyslieť. 

Čo sú to Panthone farby / konkrétne čísla farieb ? V akých hodnotách sa určujú ?

Aby boli farby loga vždy rovnaké či už na tričku, pere alebo letáku určujú sa im konkrétne čísla – Panthone. Každá farba má v tomto vzorkovníku svoje číslo. Vzorkovníkov Panthone existuje viacero. Pri tlači predmetov / textilu sa používa ten s označením solid coate (čísla s koncovým písmenkom C, napríklad Panthone 325 C). Takto konkrétne určenú farbu vie tlačiar namiešať a potlačiť na vybraný produkt. 

Hodnoty v CMYKu alebo RGB sa nedajú tlačiť, tieto hodnoty tlačiar nevie namiešať preto sú nutné hodnoty Panthone farieb. 

V prípade, že sú Vám všetky tieto pojmy, technológie a postupy stále nezrozumiteľné kľudne zavolajte jednému z našich obchodných manažérov, ktorí Vám to radi vysvetlia ☺