Tlač jedlými farbami

Zverejnený

Jedlé farby alebo potravinárske farbivá sa pridávajú do potravín za účelom zmeny ich farby, zvýraznenia ich farby alebo chute.  Potravinárske farby sa na obaloch označujú od čísla E 100 až po číslo E 180. Tieto farby majú buď prírodný, alebo syntetický pôvod.  

K prírodným farbivám patria napríklad karotenoidy. Jedlé farby majú veľké využitie aj v zdobení najrôznejších cukroviniek, tort a taktiež v tlači.  Najčastejšie sa farbami tlačí na jedlý papier alebo priamo na cukrovinky, čím sa docieli originálne zdobenie a chutná a príťažlivá reklama.  Vyrábajú sa vo veľkej škále odtieňov od pastelových až po metalické.

Cukrárske farby na zdobenie

Cukrárske farby na zdobenie môžeme rozdeliť do niekoľkých druhov:
  • gélové farby – vytvárajú sa nimi plastickejšie efekty
  • prachové farby – nanášajú sa štetcom za sucha na povrchovú úpravu a zdobenie
  • farby do airbrush – obsahujú malé množstvo alkoholu, preto rýchle schnú na podklade
  • farby v sprejoch
  • farby na čokoládu – sú na báze kakaového masla
  • fixky s jedlou farbou
  • a iné

Ilustračné video: Fixky s jedlou farbou 

Tlač jedlými farbami

Tlač potravinárskymi farbami sa v dnešnej dobe dá realizovať buď na špeciálnych tlačiarenských plotroch, ale aj na malých domácich tlačiarňach s cartridgmi s jedlou farbou.

K týmto tlačiarňam sa dajú dokupovať hárky s jedlým papierom v rôznych formátoch, na ktorý sa následne bez problémov dá vytlačiť akýkoľvek motív, ktorý potom na tortu, alebo inú cukrovinku môžeme prilepiť špeciálnym jedlým lepidlom. Vytlačený motív sa môže týmto lepidlom taktiež pretrieť, čím zvýrazníme vytlačené farby.

Ilustračné video: Ukážka tlače domácou tlačiarňou na jedlý papier.   

 

Reklamné cukrovinky a čokolády potlačené jedlými farbami

Chutná čokoláda alebo bonboniéra s Vaším logom určite zaujme vášho klienta a zanechá v ňom príjemný pocit na dlhú dobu. Preto Vám ponúkame ručne vyrábané pralinky s možnosťou jedlej plnofarebnej reklamnej potlače, ktorou môže byť logo, slogan, fotka... Je to jedinečná reklama, na ktorú budú mať Vaši klienti 365 dní v roku chuť. Chutné bonbóny a čokoláda s Vašim logom alebo reklamným textom nie je žiaden problém. Potlač sa dá umiestniť na samotné bonbóny, ale aj na bielu tabličku čokolády.

Ukážky potlačených produktov nájdete tu 

Autor článku:

Jaroslav Ichnacak

Obchodný riaditeľ

Jaro je energický a veľmi pracovitý človek s veľkým srdcom. Svoj obchodnícky potenciál a dlhoročné skúsenosti z call centra využíva v našom tíme od roku 2017. Popri práci sa venuje herectvu a svoju schopnosť získať si ľudí oceňujú mnohí klienti. Vie sa dohovoriť anglicky a poľsky.